» Siyaset » Haberler  (Genel) » Şivan Perwer: Emine hanım bana bakıp... ->Buradasınız

Şivan Perwer: Emine hanım bana bakıp...

AA
Ara 042013
 
Şivan Perwer: Emine hanım bana bakıp...Kürt sanatçı Şivan Perwer, Diyarbakır konseri sırasında Emine Erdoğan ile de uzun süre sohbet ettiğini söyledi.

Kuzey Irak’ın Erbil kentinde eski eşi Gülistan Perwer’in Rudaw televizyonundaki programına katılan Kürt sanatçı Şivan Perwer, Diyarbakır ziyaretinde yaşananlar ve Başbakan Erdoğan ile aralarında geçen diyalogları anlattı.

'BAŞBAKAN ERDOĞAN ÇOK CESUR'

Kürt sanatçı Şivan Perwer, Kürt sorununun çözümü için başlatılan barış süreci konusunda Başbakan Erdoğan'ın çok cesur ve ciddi bulduğunu belirtti.

'KÜRTLERE DE BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR'

Kürt sorununun çözümü konusunda sedece Başbakan Erdoğan'a değil, Kürtlere de büyük görevler düştüğünü söyleyen Perwer, 'BDP'li kardeşlerimiz ile görüştük. Bizim de barış sürecinin güçlenmesi için yardımcı olmamız lazımdır. Erdoğan çok cesaretli ve ciddidir' diye konuştu.

'EMİNE HANIM BANA HER BAKTIĞINDA AĞLADI'

Ziyaret sırasında Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ile de uzun süre sohbet etme imkanı bulduğunu kaydeden Perwer, 'Emine hanım bana her baktığında ağladı. Çok insanın acı çektiğini, işkence gördüğünü ve bunları bildiğini söyledi. El ele verip Türkiye’nin demokrasisini güçlendirmemiz ve barış sürecini desteklememiz gerektiğini söyledi' dedi.

'KÜRTÇE RESMİ DİL İÇİN VAKİT VAR'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmelerinde Kürtçe'nin resmi dil olması talebini ilettiğini de söyleyen Şivan Perwer, 'Eğer barış istiyorsanız eşitliğin olması gerektiğini söyledim. Kürt varsa, dili varsa haklarını diğer milletler gibi özgürce kullanması gerektiğini söyledim. Özgürlük olmadan barış olmayacağını söyledim. Bu olmaz ise yarın başka bir çatışma çıkar dedim. Başbakan Erdoğan Kürtçe’nin resmi dil olması konusunda, ’vakti var’ dedi. Bazı şeyleri çözmenin kendileri için çok zor olduğunu ve kendilerine yönelik baskı ve saldırılar olduğunu söyledi.' açıklamasında bulundu.Haber Etiketleri: başbakan erdoğan, perwer, kürt, şivan, barış, emine, söyledi, söyledim, bana, olması

Bu site hiçbir vakıf dernek vb kuruluşun yayın organı değildir. Yayınlarında hiçbir siyasi düşünce ve akımın takipçisi olamaz. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.


Yorumlar:

Yorum Ekle

Facebook Yorum: | Facebook hesabınızla üye olmadan yorum yazın

 Kullanıcılar :

Arama Motorları : Crawl Bot, Yandex Bot, Spider Bot

Şuan Sitede 0 kullanıcı, 3 arama motoru, 6 ziyaretçi ile toplamda 9 kullanıcı bulunmaktadır.