» Siyaset » Haberler  (Genel) » Topbaş mı Sarıgül mü ? ->Buradasınız

Topbaş mı Sarıgül mü ?

AA
Eyl 262013
 
Topbaş mı Sarıgül mü ?AK Parti yönetimi yerel seçimlere yönelik anket yaptırdı. 26 ilde 5 bin kişiye aday tercihleri soruldu.

Ankette, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak kimi görmek istersiniz” sorusuna verilen yanıtlarda mevcut belediye başkanı Kadir Topbaş önde çıktı. Topbaş’ı, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül izledi.

Milliyet'ten Abdullah Karakuş imzalı habere göre, Ak Parti yönetimi, yerel seçimlere yönelik sürpriz bir anket yaparak farklı partiye gönül verenlerin aday tercihine göre bir başka partiye oy verip vermeyeceğini araştırdı.

Eylül içinde 26 ilde 5 bin kişiye yapılan ankette en çok değişiklik gösterecek partili CHP, en az değişiklik gösterecek partili ise BDP çıktı.

KADINLAR AK PARTİ DEDİ

Ak Parti’nin önceki günkü MYK’sında yerel seçim hazırlıkları ve değişik açılardan yaptırılan anket sonuçları ele alındı. MYK’da da gündeme gelen, Ak Parti’nin Eylül ayı başında yaptırdığı anketlere göre kadınlar en çok Ak Parti ve CHP’yi tercih ediyor. Çıkan sonuca göre MHP ise en çok oyu gençlerden alıyor.

Ak Parti’nin oy oranı ise bundan önceki anketlere göre az bir oranla düşüşle yüzde 50,6 olarak çıktı. Bir önceki ankette oy oranı 51.9 çıkmıştı. Ak Parti’nin 65 yaş üstünden aldığı oy oranı ise yüksek çıktı. Ak Parti’nin 65 yaş üstünden aldığı oy oranı yüzde 65,3 oldu.

GENÇLERDE CHP'NİN OY ORANI YÜZDE 18

Oyu yüzde 24,1 görülen CHP’nin 55-64 yaş aralığındaki oy oranı ise yüzde 32 olarak dikkati çekti. Ankete göre CHP’nin 18-24 yaş aralığındaki oy oranı yüzde 18’e düşüyor. Araştırmaya göre MHP’nin genel oyu ortalaması ise 14,3 dolayında çıktı.

ADAY TERCİHİ ÖNEMLİ

Ankette farklı partiye gönül verenlerin aday tercihine göre bir başka partiye oy verip vermeyeceğini de soruldu. Çıkan sonuçlara göre en çok değişiklik gösterecek partili olarak CHP, en az değişiklik gösterecek partili ise BDP çıktı. Araştırmaya göre, CHP’lilerin yüzde 20’si, MHP’lilerin yüzde 15’i, Ak Partililerin yüzde 11’i, BDP’lilerin de yüzde 9’u tercihini değiştirebileceğini söyledi.

TOPBAŞ VE SARIGÜL

Ankette, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak kimi görmek istersiniz” sorusuna verilen yanıtlarda mevcut belediye başkanı Kadir Topbaş önde çıktı. Topbaş’ı, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül izledi. Ak Parti’nin anketinde Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ile CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce ise alt sıralarda yer aldı. İnce’nin Tekin’in biraz üzerinde oy aldığı belirtildi.

BU İLLERDE AK PARTİ AÇIK ARA ÖNDE

Ankara, Kayseri, Konya, Samsun, Şanlıurfa gibi illerde mevcut belediye başkanları yine açık ara önde anketten çıktı.Haber Etiketleri: ak parti, göre, yüzde, chp, çıktı, oranı, belediye, başkanı, topbaş, olarak

Bu site hiçbir vakıf dernek vb kuruluşun yayın organı değildir. Yayınlarında hiçbir siyasi düşünce ve akımın takipçisi olamaz. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.


Yorumlar:

Yorum Ekle

Facebook Yorum: | Facebook hesabınızla üye olmadan yorum yazın

 Kullanıcılar :

Arama Motorları : Crawl Bot, Spider Bot

Şuan Sitede 0 kullanıcı, 2 arama motoru, 4 ziyaretçi ile toplamda 6 kullanıcı bulunmaktadır.