» Siyaset » Haberler  (Genel) » İstanbul'da son yerel seçim anketi ->Buradasınız

İstanbul'da son yerel seçim anketi

AA
Ock 092014
 
İstanbul'da son yerel seçim anketiAK Parti'nin 7-8 Aralık'ta yaptırdığı son ankette İstanbul'da Kadir Topbaş yine önde..

KONDA araştırma şirketi, "Barometre" adını verdiği ve her ay düzenli olarak yaptığı ankette, Aralık ayında İstanbul seçmenine tercihini sordu.

Dershane tartışmalarından sonra, 17 Aralık operasyonundan kısa bir süre önce, 7-8 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilen "İstanbul Yerel Seçimleri, İstanbul'da Yaşamak, İstanbul'u Yaşamak Gündem Barometresi" anketi sonuçlarında çarpıcı detaylar yer aldı.

KADİR TOPBAŞ YÜZDE 52,5; SARIGÜL YÜZDE 34,7

Genel seçimler, yerel seçimler ve adaylar üzerinden İstanbul'daki seçmenin nabzını ölçen ankette Kadir Topbaş yüzde 52.5'lik oy oranını korudu. Anketlerde Topbaş'ın en yakın rakibi CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül'ün oy oranı yüzde 34.7 olurken, onu yüzde 8 oy oranı ile HDP'nin adayı Sırrı Süreyya Önder takip etti.

PARTİLERİN GENEL OY ORANLARI

Ankette partilerin genel oy oranları da yer aldı.

Buna göre AK Parti'nin oy oranı yüzde 52.8, CHP'nin yüzde 27, MHP'nin yüzde 9.6 BDP'nin 4.9 olarak gerçekleşti.Haber Etiketleri: istanbul, yüzde, topbaş, aralık, yerel, kadir, ankette, oranı, genel, yaşamak

Bu site hiçbir vakıf dernek vb kuruluşun yayın organı değildir. Yayınlarında hiçbir siyasi düşünce ve akımın takipçisi olamaz. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.


Yorumlar:

Yorum Ekle

Facebook Yorum: | Facebook hesabınızla üye olmadan yorum yazın

 Kullanıcılar :

Arama Motorları : Crawl Bot, Yandex Bot

Şuan Sitede 0 kullanıcı, 2 arama motoru, 2 ziyaretçi ile toplamda 4 kullanıcı bulunmaktadır.